pozadie mobil v rukách

10 najčastejších chýb pri výbere právnika na Slovensku

calendar
Právnik

Zdieľať:

Právnik
 1. Nedostatočný výskum: Je dôležité vykonať dôkladný výskum pred výberom právnika. Pozrite sa na ich skúsenosti, odborné znalosti a hodnotenia od predchádzajúcich klientov.
 2. Zanedbávanie špecializácie: Právnici sa špecializujú na rôzne oblasti práva. Je dôležité vybrať právnika, ktorý sa špecializuje na oblasť, ktorá je pre vás relevantná.
 3. Nesprávne pochopenie poplatkov: Právnické poplatky sa môžu líšiť a môžu byť zložité. Je dôležité pochopiť, ako a kedy budete musieť zaplatiť.
 4. Nedostatok komunikácie: Dobrý právnik by mal byť schopný jasne a efektívne komunikovať so svojimi klientmi.
 5. Ignorovanie červených vlajok: Ak právnik nedodržiava termíny, nekomunikuje efektívne alebo sa zdá byť neorganizovaný, môžu to byť varovné signály.
 6. Nedostatok referencií: Referencie od predchádzajúcich klientov môžu byť užitočné pri výbere právnika.
 7. Nedostatok pohodlia: Je dôležité cítiť sa pohodlne s právnikom, s ktorým pracujete. Mali by ste sa cítiť, že vám môžu dôverovať a že vás budú zastupovať efektívne.
 8. Nedostatok transparentnosti: Právnik by mal byť transparentný o svojich poplatkoch, procesoch a očakávaniach.
 9. Nedostatok osobnej starostlivosti: Právnik by mal byť dostupný a ochotný venovať čas na pochopenie vašich potrieb a situácie.
 10. Nedostatok dôvery: Dôvera je kľúčová v právnickom vzťahu. Ak nemáte dôveru vo svojho právnika, môže to byť problém.

Tieto chyby sú bežné pri výbere právnika. Avšak s riadnym výskumom a pripravenosťou sa im možno vyhnúť a nájsť právnika, ktorý bude najlepší pre vaše potreby.

Čo sa udeje po uhradení ceny konzultácie?

 • check Budete kontaktovaný do 24 hodín skúseným špecialistom sa na oblasť zmlúv o dielo
 • check Po analýze vášho prípadu vám špecialista zodpovie vaše otázky, poradí vám ako najlepšie prípad riešiť a identifikuje riziká, ktoré je nutné minimalizovať
 • check Špecialista skontroluje vaše podklady, vypracuje potrebné zmluvy a podania, vyhotoví reklamácie vád, prípadne vás bude zastupovať na súde