pozadie mobil v rukách

10 dôležitých vecí, ktoré si skontrolujte pred kúpou nového auta

calendar
Kúpa Zmluvy

Zdieľať:

kúpa nového auta
 1. Cena: Skontrolujte, či je cena auta v súlade s trhovou hodnotou. Porovnajte ceny rôznych predajcov a modelov.
 2. Záruka: Zistite, aký druh záruky ponúka predajca alebo výrobca. Záruka by mala pokrývať aspoň prvých niekoľko rokov alebo určitý počet kilometrov.
 3. Financovanie: Skontrolujte si možnosti financovania. Porovnajte úrokové sadzby a podmienky rôznych poskytovateľov úverov.
 4. Povinné poistenie: Zistite, koľko bude stáť povinné zmluvné poistenie pre dané auto.
 5. Spotreba paliva: Skontrolujte si spotrebu paliva auta. Vyššia spotreba môže výrazne zvýšiť náklady na prevádzku auta.
 6. Servis a údržba: Zistite, koľko bude stáť pravidelná údržba a servis auta. Niektoré značky alebo modely môžu mať vyššie náklady na údržbu.
 7. Testovacia jazda: Vždy si auto vyskúšajte na testovacej jazde. Skontrolujte, ako auto reaguje na ovládanie a ako sa cíti na ceste.
 8. Bezpečnosť: Skontrolujte si bezpečnostné hodnotenie auta. Bezpečnosť by mala byť jednou z hlavných priorít pri výbere auta.
 9. Recenzie a hodnotenia: Prečítajte si recenzie a hodnotenia od ostatných majiteľov. Tieto informácie vám môžu poskytnúť cenné informácie o spoľahlivosti a výkone auta.
 10. Komfort a výbava: Skontrolujte si komfort a výbavu auta. Uistite sa, že auto spĺňa vaše potreby a očakávania.

Tieto body sú dôležité pri kúpe nového auta. Vždy je dobré mať so sebou odborníka, ktorý vám pomôže auto skontrolovať.

Čo sa udeje po uhradení ceny konzultácie?

 • check Budete kontaktovaný do 24 hodín skúseným špecialistom sa na oblasť zmlúv o dielo
 • check Po analýze vášho prípadu vám špecialista zodpovie vaše otázky, poradí vám ako najlepšie prípad riešiť a identifikuje riziká, ktoré je nutné minimalizovať
 • check Špecialista skontroluje vaše podklady, vypracuje potrebné zmluvy a podania, vyhotoví reklamácie vád, prípadne vás bude zastupovať na súde